Obchodzimy Dzień Patrona

18 maja to dzień urodzin naszego wielkiego Polaka - Ojca Świętego Jana Pawła II. Co roku uroczyście obchodzimy ten dzień jako święto patrona Szkoły Podstawowej w Łętowni. W tym roku zdecydowaliśmy, że będzie to forma rajdu na Groń. Ze względów atmosferycznych odbył się on dwa dni później, tj.21 maja 2018 r. Oczywiście 18 maja zaakcentowano tę rocznicę odpowiednią informacją przypominającą o 98  urodzinach Karola Wojtyły.

W poniedziałek, natomiast odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie klas VI przypomnieli całej społeczności szkolnej o Janie Pawle II jako głowie Kościoła oraz wielkim Polaku, podkreślając hasło tegorocznych obchodów: ,,Jan Paweł II papież Polak”. 40 rocznica pontyfikatu oraz 100-lecie niepodległości stały się kluczem do oddania hołdu Karolowi Wojtyle-niezwykłemu człowiekowi oraz patriocie, rodakowi, który gdziekolwiek był zawsze pamiętał o Bogu i Ojczyźnie. Następnie wszyscy uczniowie wyruszyli na Groń, miejsce szczególne w historii walk o niepodległą Polskę, by wziąć udział w uroczystej Mszy Św. ku czci Jana Pawła II. Po drodze dzieci i młodzież wykonywali zadania związane z życiem i działalnością naszego papieża i w ten sposób przypomnieli sobie o najważniejszych faktach dotyczących Ojca Św. Po Mszy Św. i ogłoszeniu wyników rywalizacji wiedzowej oraz ciepłym poczęstunku wszyscy zakończyliśmy aktywne świętowanie Dnia Patrona.