Dolina Kościeliska

10 września 2018 roku uczniowie klas II a, III, IVa oraz 17 października uczniowie klas IVb,c ze Szkoły Podstawowej w Łętowni pojechali w ramach projektu ,,Kompetencje – kluczowe czynniki sukcesu” na wycieczkę  do Zakopanego, aby poznać walory Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Dolinie Kościeliskiej. Jest to jedna z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych dolin w Tatrach. Dzieci poznały podział geograficzny Tatr, zasady obowiązujące w Tatrzańskim Parku Narodowym, zobaczyły bramy skalne w dolinie, roślinność, historię przemysłu w Tatrach. Mogły podziwiać roślinność naskalną, Potok Kościeliski oraz skały o zbójnickich nazwach i różnorakich kształtach.  Strudzeni, ale pełni wrażeń, odpoczęli w schronisku górskim ,,Ornak”. Po odpoczynku wyruszyli w drogę powrotną. Piękne widoki, góry na tle błękitnego nieba stanowiły rekompensatę dla zmęczonych nóg. Na koniec dzieci wstąpiły do bacówki, żeby spróbować świeżo przygotowanych oscypków.