Niezwykły pierwszy dzień wiosny!

Nadeszła kalendarzowa wiosna. Uczniowie naszej szkoły zamienili tradycyjne wagary na niekonwencjonalny sposób uczczenia tego dnia. Otóż, był to dla nich dzień bez plecaka. I tak zamiast tradycyjnych sposobów pakowania książek, zeszytów i pomocy szkolnych pojawiły się garnki, walizki, opony, wózki, koszyki... Dzieci i młodzież wykazali się niebywałą pomysłowością oraz wyobraźnią. Zabawy było co niemiara! -Również dla nauczycieli i pracowników szkoły.

21 marca to również Światowy Dzień Zespołu Downa. To nieprzypadkowa data- jest nawiązaniem do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
Dlatedo tego dnia zwracamy uwagę na osoby z Zespołem Downa, na ich potrzeby. Pragniemy również uświadomić społeczeństwwo czym jest ta choroba, zwrócić uwagę na prawa osób dotkniętych tą dolegliwością, by mogli w pełni funkcjonować w środowisku.
Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki, oznaczające genotypowe niedopasowanie społeczne, z którym mierzą się osoby z Zespołem Downa.
Cała społeczność naszej szkoły solidaryzuje się z wszystkimi dotkniętymi tą chorobą i dlatego zarównonauczyciele jak i uczniowie założyli dzisiaj dwie różne skarpetki!