Powitanie Wiosny!

Wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Po długiej zimie marzymy o słońcu, pierwszych liściach pojawiających się na drzewach i radosnym śpiewie ptaków. Odradzająca się przyroda napełnia nas optymizmem i cały świat wydaje się przyjazny.

21 marca 2023 roku świętowaliśmy powitanie Wiosny również w naszej szkole.  Już od samego rana dzisiejszy dzień wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle. Uczniowie ubrani w stroje w wiosennych kolorach od samego rana zajęli się dekorowaniem Pani Wiosny kolorowym papierem, bibułą, plasteliną lub innymi materiałami oraz tworzeniem dla niej pięknej sukni. Kiedy wszystko już było gotowe uczniowie zostali zaproszeni przez Panią Asię Kosek na konkurs czytelniczy dotyczący książki „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke. Książka składa się z kilkunastu zagadek kryminalnych, które dzieci mogły wraz z wychowawcami przez ostatnie kilkanaście dni rozwiązywać, podążając tropem detektywa Pozytywki. Na początku konkursu uczniowie zostali podzieleni na klasowe zespoły, a wśród poszczególnych klas wybrani zostali uczniowie, którzy byli pionkami. I zaczęła się rywalizacja! Mali czytelnicy podążając tropem Pozytywki mieli szansę rozwikłać zagadki i wątki kryminalne dotyczące różnych zjawisk, z którymi spotykają się na co dzień np. dlaczego roztrzaskał się wazon z wodą na mrozie, dlaczego przestał działać  stary zegarek, dlaczego pan Mietek miał nadwagę i dlaczego papierowy latawiec uległ zniszczeniu. Dzieci, które najwięcej zapamiętały i wykazały się pamięcią godną detektywa wspierały swoich kolegów i koleżanki z klasy podczas konkursu.

Humory dopisywały do końca zajęć. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami.