Jesteś tutaj:
  2. Grant 3- MTA

Grant 3- MTA

Gmina Jordanów otrzymała środki w kwocie 120.000 zł na realizację zadania grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – Grant 3.

Projekt pn.  „Grant 3 - MTA” będzie realizowany we wszystkich pięciu szkołach prowadzonych przez Gminę Jordanów i stanowi bezpośrednią odpowiedź na wyzwania dla oświaty w Małopolsce, a co za tym idzie konieczność podjęcia działań w zakresie pomocy szkołom w walce z zagrożeniami i skutkami pandemii Covid-19, realizowane na płaszczyźnie: „ Zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek systemu oświaty prowadzące kształcenie ogólne w zakresie udzielenia pomocy edukacyjnej i psychologicznej uczniom (Grant 3).”

W ramach projektu realizowane będą zajęcia wyrównawcze, zajęcia rozwijające zainteresowania i zajęcia pedagogiczno-logopedyczne . Dzięki dodatkowym zajęciom uczniowie uzyskają szansę na zniwelowanie lub ograniczenie zachowań związanych z lękiem czy strachem przed kontaktem z rówieśnikami, do których przyczyniła się pandemia Cowid-19. Ponadto będą mieli możliwość wyrównania braków edukacyjnych w realizacji podstawy programowej.

Szkoła Podstawowa w Łętowni w ramach projektu będzie realizować następujące  rodzaje zajęć:

Nazwa zajęć

Liczba godzin do realizacji w roku szk.2022/23

Zaplanowana liczba godzin do realizacji w roku 2022(XI-XII)

Koło informatyczne

Koło z j. angielskiego

Koło z j. angielskiego

Koło szachowe

10

Kompetencje kluczowe w rozwoju harcerza

60

15

Wyrównawcze z matematyki

Wyrównawcze z j. polskiego

6

Wyrównawcze z j. polskiego

7

Biblioterapia

7

Zajęcia z pedagogiem

5

Rekrutacja uczniów do projektu odbędzie się na podstawie opinii wychowawcy, opinii nauczyciela prowadzącego dana formę zajęć lub na podstawie opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej typujące uczniów na dane formy wsparcia. Szczegółowe informacje dostępne są u koordynatora projektu.