105 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODŁEGLOŚCI.

Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łętowni uczciła w piątek, 10 listopada 2023r., nadchodzącą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Te ogromnie ważne dla Polaków wydarzenia przybliżyli uczniowie klasy ósmej, przedstawiając przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni, okolicznościową akademię.

Trudna, trwająca 123 lata, droga do wolnej Ojczyzny, pełna dramatycznych wydarzeń stanowiła tło rozważań o naszym narodzie, o jego historii oraz tożsamości. Pięknie pieśni patriotyczne wprowadziły obecnych w nastrój zadumy i refleksji. Była to muzyczna podróż od zniewolenia do wyzwolenia, od rozbiorów, poprzez liczne powstania aż do wybuchu I wojny światowej, zakończonej klęską zaborców i odrodzeniem się państwa polskiego. Występ młodzieży stał się żywą lekcją historii, patriotyzmu oraz wyrazem szacunku dla przeszłych pokoleń poświęcających się uciemiężonej Polsce.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż tradycją już stało się, by dodatkowym elementem podkreślającym rangę święta, był odświętny strój każdego ucznia.

Swoistym wprowadzeniem do uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu o godzinie 11.11. przez wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników placówki.