Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Chcąc włączyć się w to wielkie narodowe święto w dniu 10 listopada odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klasy IIb.

Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy IIb recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki oraz uczucia walczących o niepodległość.

Nasza szkoła przyłączyła się także do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 w ramach świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy zgromadzeni na apelu odśpiewali hymn narodowy.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzmy sobie i naszej Ojczyźnie, by zawsze była wolna, silna, piękna, aby mogła się rozwijać w pokoju i dostatku. Wszystkiego dobrego z okazji Święta Niepodległości, Polsko!