Szkolne Przygody Gangu Mocniaków

8 Listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W związku z tym w klasach I-III zorganizowano Dzień Kulinarnych Mocniaków. A była to kontynuacja zajęć edukacyjnych w ramach programu "Szkolne Przygody Gangu Mocniaków".

Program ma na celu edukację dzieci w zakresie prawidłowej i zbilansowanej diety, zgodnie z zasadami zdrowego talerza żywienia. Wprowadzenie dzieci w świat wiedzy na temat składników odżywczych oraz zapewnienie im możliwości smakowania i doświadczania, nie tylko przyczyni się do lepszego zrozumienia tego, co jedzą, ale też pomoże im dokonywać mądrych wyborów żywieniowych.

W podejmowaniu najlepszych wyborów żywieniowych pomaga dzieciom Gang Mocniaków. Każdy z jedenastu różnorodnych bohaterów pokazuje wartość zbilansowanego posiłku i razem udawadniają, że w pełnym składzie mogą więcej!