Projekt "BohaterOn"

Ginąc, myśleli o nas,
Żyjąc, pamiętajmy o nich!

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "BohaterON–włącz historię!".

BohaterON to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Jego zadaniem jest edukować społeczeństwo, ukazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje Powstańców.

Również w naszej szkole jak co roku w październiku i listopadzie w klasach I-III odbyły się, w ramach zajęć, lekcje upamiętniające Powstanie Warszawskie i jego Bohaterów.

A kontynuacją lekcji historii są wpisy na portalu, które dzieci wraz z Rodzicami mieli możliwość zamieścić. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii. Od zeszłego roku portal zastąpił tracycyjną wysyłkę kartek, listów i laurek, które wcześniej dzieci wykonywały z wielkim zapałem.