Uchwalenie Konstytucji 3 Maja w klasach I-III

Jak co roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten fakt z historii Polski w dniu 30 kwietnia 2024r., uczniowie klasy II a, pod kierunkiem pani Teresy Wicher przygotowali piękny montaż słowno - muzyczny.

Była to wyjątkowa lekcja historii, podczas której uczniowie młodszych klas przypomnieli sobie wydarzenia i postaci związane z tym ważnym wydarzeniem. Dzięki pięknym wierszom i wspaniałym piosenkom patriotycznym wykonanym przez drugoklasistów mogliśmy odczuć, że jest to nasze wspólne święto.

Po części artystycznej głos zabrał dyrektor szkoły pan Andrzej Książek, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie Konstytucji 3 Maja w historii naszej Ojczyzny. Było ono tak wielkie, że rocznica jej uchwalenia uznana została za święto narodowe. Nasi uczniowie, odświętnie ubrani, z przypiętymi kotylionami, godnie manifestowali swoją polskość.