Pasowanie na ucznia w roku szkolnym 2013/2014

30 października 2013 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość ,,Pasowania na ucznia”.

W tej uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:  dyrekcja szkoły, rodzice pierwszoklasistów, dziadkowie, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz bohaterowie uroczystości czyli uczniowie klasy I. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00, w świetlicy szkolnej.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewano hymn szkoły. Następnie uczniowie klasy I zaprezentowali zdobyte wiadomości na temat szkoły, bezpieczeństwa na drodze oraz swojej ojczyzny.

Pan dyrektor mgr A. Książek stwierdził,  że uczniowie mogą zostać przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II W Łętowni. Po przemówieniu pana dyrektora uczniowie złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na uczniów. Pani dyrektor  mgr D. Przybyś wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy.

W bibliotece uczniowie obejrzeli przedstawienie, zostali pasowani na czytelników i z pomocą pani bibliotekarki  - mgr J. Kosek oraz starszych koleżanek wypożyczyli pierwsze swoje książeczki.

Po słodkim poczęstunku, uczniowie wraz z dyrekcją szkoły, rodzicami posadzili  przed szkołą drzewko.