Kanonizacja Jana Pawła II

„Na chwałę Trójcy Przenajświętszej, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych prośbach o pomoc Bożą i po wysłuchaniu opinii naszych Braci w biskupstwie orzekamy i ogłaszamy świętymi błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II i wpisujemy ich w poczet świętych i polecamy, aby w całym Kościele byli oni czczeni z oddaniem pośród świętych. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.”

Wszyscy wsłuchiwaliśmy się w słowa papieża Franciszka w niedzielne przedpołudnie. W naszych sercach gościła radość i wdzięczność dla Boga za osobę naszego Wielkiego Patrona.  Zyskaliśmy orędownika w Niebie, ale na naszych barkach spoczęło również jeszcze większe brzemię odpowiedzialności.  Mamy zaszczyt uczyć się i pracować w Zespole Szkół im. Jana Pawła II, człowieka, którego postępowanie i wyznawane idee powinny być dla nas wzorem i przykładem.

W szkole również postanowiliśmy uczcić to święto akademią pod hasłem „Ekspresem do świętości!”. Uczniowie klas szóstych pod kierunkiem wychowawców pani Katarzyny Dyrcz oraz pana Piotra Kołodziejczyka przygotowali dla nas uroczystość, poprzez którą chcieli podkreślić znaczenie wydarzenia, którym była kanonizacja bł. Jana Pawła II. Uczniowie obok wiersz y i piosenek zaprezentowali społeczności szkolnej informacje na temat procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.  Również budynek szkoły tak wewnątrz jak i na zewnątrz ukazywał naszą radość z tego wydarzenia. Na korytarzach pojawiły się wyjątkowe, bardzo atrakcyjne w swojej formie gazetki: „Droga na najwyższy szczyt” „Jan Paweł II - pamiętamy”. Na dużym oknie, nad wejściem umieszczono napis  „Nie lękajcie się być świętymi!”, a na oknach powieszono plakaty z wizerunkiem Jana Pawła II i flagi w żółto-białym kolorze.  Wszyscy uczniowie wzięli udział  w malowaniu palcami portretu Jana Pawła II. Nad wszystkimi tymi pracami czuwała jak co roku niezastąpiona pani Katarzyna Dyrcz.