Pasowanie klas pierwszych na ucznia i czytelnika

Dnia 20 i 23 pażdziernika 2015r. odbyło się pasowanie klas pierwszych.

Dnia 20 października 2015 r. w  Zespole Szkół im, Jana Pawła II w Łętowni odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci klasy Ia I Ib na uczniów i czytelników Szkoły Podstawowej.

Uroczystość prowadziła uczennica klasy IV Łucja Kosek. Powitała zaproszonych gości, p. dyrektora szkoły, p. wicedyrektor, nauczycieli, uczniów i rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor mgr Andrzej Książekdokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej „  dotykał ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.

W części artystycznej uczniowie obu klas zaprezentowały umiejętności wokalne i recytatorskie , do której  przygotowywały się wytrwale pod kierunkiem swoich wychowawców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wzbudziły radość i dumę rodziców. W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli  dyrektor szkoły, pani wicedyrektor i rodzice, którzy zgodnie stwierdzili, że uczniowie klas pierwszych są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał pamiątkowy dyplom, a od rodziców kolorowe, piękne słowniki ortograficzne, które będą im służyły w trudnej nauce ortografii.

Rodzice nie zawiedli i przybyli licznie w tym niezwykłym dniu. Zorganizowali "słodkie" przyjęcie w świetlicy szkolnej dla swoich pociech. Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych  wtym roku, ze względu na dużą liczbę nowych uczniów naszej szkoły odbyło się w dwóch terminach. 20 października 2015 r. na czytelników biblioteki zostali pasowani uczniowie klas Ia i Ib natomiast 23 października w poczet czytelników przyjęliśmy  dzieci z klasy Ic. W obydwu przypadkach uroczystość przebiegała podobnie. Wspólnie z wychowawczyniami wyruszyliśmy w podróż do biblioteki. Nie była to zwykła przechadzka, ponieważ do drzwi księgolandii zawiózł nas bajkowy pociąg zatrzymywany co chwilę przez bajkowe postaci. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie z zagadkami i drzwi do biblioteki otworzyła im wróżka. Tu, podczas krótkiego przedstawienia uczniowie klas pierwszych wysłuchali próśb książek oraz złożyli przyrzeczenie. W nagrodę otrzymali karty czytelników oraz piękne zakładki przygotowane przez panią Katarzynę Dyrcz. Pierwszoklasiści  wypożyczyli swoje pierwsze książeczki. Mam nadzieję, że staną się wiernymi przyjaciółmi książek i biblioteki.