Obchody 97.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

10.listopada 2015 roku uczniowie klas III. gimnazjum przedstawili program artystyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

W interesujący sposób, w formie rozmowy młodych, przybliżyli całej społeczności Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. trudną drogę do niezależności i suwerenności naszej Ojczyzny. Zatem przypomnieli rozbiory, powstania narodowe oraz I. wojnę światową. Wstępem do tych rozważań było przedstawienie naszych symboli narodowych: godła, flagi i oczywiście hymnu, który został wspólnie przez wszystkich zgromadzonych odśpiewany z zachowaniem godnej postawy ,,na baczność."

Forma prezentacji multimedialnej, wykonane pieśni, jak również użyte rekwizyty stanowiły niezaprzeczalne atuty całego widowiska. Równie interesujący było jego zakończenie, a mianowicie, odnalezienie łączności między historią a współczesnością: uzmysłowienie młodym czym dla nich winna być Ojczyzna. Finałowe wykonanie znanej piosenki ,,Kocham Cię Polsko" na pewno w tym pomogło.