Czytelnicza olimpiada dla uczniów klas III

18 listopada 2015 r. w szkolnej bibliotece odbył się pierwszy etap „Czytelniczej olimpiady” dla uczniów klas III.

Uczniowie podzieleni na grupy zmagali się z wieloma trudnymi zadaniami, dotyczącymi książki A. A. Milne’a pod tytułem „Kubuś Puchatek”.  Uczestnicy musieli wykazać się wiedza, dobrą pamięcią oraz refleksem rozwiązując krzyżówkę, test, rozpoznając bohaterów po zacytowanym fragmencie książki czy dopasowując dom do jego mieszkańca.

W tabeli obok można zapoznać się z końcowymi wynikami etapu pierwszego. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamydo udziału w następnej części konkursu!

Punkty – etap I

Niebieskich

Białych

25,5

Pomarańczowych

Fioletowych

30,5

Morelowych

25,5

Na korytarzu oraz w bibliotece szkolnej można podziwiać galerię ilustracji do rosyjskiej baśni „O Koguciku Złotym Grzebyku”. Wystawa stanowi część konkursu dla klas I-III „Czytelnicza olimpiada”. Baśń, którą pani bibliotekarka przeczytała w klasach pierwszych, tak bardzo spodobała się dzieciom, że  do biblioteki wpłynęło 40. kolorowych prac. Trudno by wybrać najładniejszą, dlatego wszystkich uznajemy za zwycięzców. Zapraszamy do podziwiania wystawy.

Teresa Wicher

Joanna Kosek