Wycieczka do fabryki bombek

W ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną najmłodsze klasy szkoły podstawowej wybrały się na wycieczkę do Bębła, miejscowości położonej niedaleko Wielkiej Wsi.

Nieprzypadkowo był to cel naszej podróży, ponieważ właśnie tam znajduje się fabryka bombek choinkowych. Z przyjemnością oraz z wielkim zainteresowaniem przyglądaliśmy się żmudnej pracy przy powstawaniu tej ozdoby choinkowej. Jednakże prawdziwą atrakcją okazały się warsztaty, podczas których mogliśmy stworzyć własne bombki, wymyślając wzorki i malując je za pomocą farb i brokatów. Przed powrotem mogliśmy również zakupić gotowe, również ręcznie wykonane i mieniące się tysiącami kolorów ozdoby. Z pewnością zawisły one na świątecznych drzewkach w naszych domach.