Witamy wiosnę!

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny    i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca 2016 roku świętowaliśmy powitanie Wiosny w naszej szkole.

Uczniowie z klas młodszych ubrali się w kolorowe, wiosenne stroje. W klasach pierwszych kolorem przewodnim był kolor zielony, w klasach drugich niebieski, a w klasie trzeciej żółty. Po krótkim powitaniu wszyscy ochoczo zabrali się do realizacji przydzielonych im zadań. Uczniowie klas pierwszych wyklejali bibułą kwiaty wiosenne lub ptaki przylatujące z ciepłych krajów. Klasy drugie po wylosowaniu ilustracji w grupach czteroosobowych dorysowywały brakujące elementy wiosennego krajobrazu na  dużym arkuszu papieru. Klasa trzecia również podzielona na grupy czteroosobowe, losowała hasło wiosenne, do którego tworzyła plakat. Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią twórczą i niezwykłym zmysłem artystycznym. Humory dopisywały do końca zajęć. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami.