Święto Patrona Szkoły

18 maja 2016r. odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość – Święto Patrona Szkoły, Jana Pawła II. Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą , którą odprawił proboszcz ks. Stefan Stypuła.  Po Mszy Św. pan dyrektor w swoim wystąpieniu podkreślił rolę jaką odgrywa Patron naszej szkoły Jan Paweł II w życiu każdego z nas i zaprosił wszystkich do obejrzenia słowno – muzycznej akademii w wykonaniu uczniów klas szóstych.

Po części artystycznej p. Teresa Mizera zaprosiła wszystkich na obejrzenie prezentacji państw, które odwiedził Jan Paweł II podczas swoich pielgrzymek. Prezentacje zostały przygotowane przez uczniów poszczególnych klas. Jako pierwsza wystąpiła klasa Ia, która zaprezentowała MEKSYK, kolejno klasa Ib – BRAZYLIA, klasa Ic – WŁOCHY, klasa IIa – FRANCJA, klasa IIb – GRECJA, klasa III – HOLANDIA. Uczniowie biorący udział w pokazach w sposób zdecydowany zaprezentowali swoje umiejętności oraz pięknie odegrali powierzone im role. Za piękne tańce i  śpiew  zostali nagradzani gromkimi brawami. Następnie organizatorzy zaprosili wszystkich na piętnastominutową przerwę, po której starsze klasy przedstawiały kolejne prezentacje. Na zakończenie pan dyrektor wręczył dyplomy laureatom szkolnego konkursu wiedzowego z życia Patrona Szkoły i dyplomy dla wszystkich klas przygotowujących prezentacje. Na koniec podziękował wszystkim za wysiłek włożony w przygotowanie tej uroczystości.
Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z osobą Jana Pawła II nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka. Dzień był pełen wrażeń i choć padał deszcz, zapamiętamy go na długo.