Finał programu "Bezpieczne dziecko"

W dniu 30 maja 2016 roku o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Łętowni odbyło się zakończenie kolejnej edycji programu „Bezpieczne dziecko” organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej.

Od kwietnia bieżącego roku program był realizowany we wszystkich pierwszych klasach szkół podstawowych gminy Jordanów. Z pierwszoklasistami odbyły się spotkania, na których dzielnicowi przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznej zabawy w szkole, w domu, w lesie i na wakacjach. Każdy uczeń otrzymał książeczkę – przewodnik pt. „Bezpieczne dziecko”. Program zakończył się konkursem plastycznym pt. „Bezpieczne dziecko w szkole, w domu, w lesie i na wakacjach”.     Cała uroczystość odbyła się na świetlicy Zespołu Szkół. Trzecioklasiści z Łętowni pod kierunkiem wychowawczyni pani Teresy Wicher przedstawili ciekawy program artystyczny, który spotkał się z dużym aplauzem zgromadzonych gości. Występujących nagrodzono gromkimi brawami, a pani policjantka podziękowała „małym aktorom” za wspaniałą grę i wierne wczuwanie się w swoje role, jak również skierowała kilka miłych słów do uczestników spotkania. Zwieńczeniem finału programu było miłe i z niecierpliwością oczekiwane przez uczniów wręczanie nagród. Przybyłe na uroczystość dzieci z klas pierwszych otrzymały ciekawe nagrody, a pozostali ich rówieśnicy drobne upominki za udział w programie.