Dzień Dziecka w naszej szkole

Dnia 31 maja 2016r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej z okazji Dnia Dziecka wybrali się na wycieczkę do Rabki –Zdrój.

Pierwszym elementem wycieczki było obejrzenie filmu pt. „Angry Birds”  w kinie „Śnieżka”. Następnie uczniowie klas drugich i trzeciej poszli pospacerować po rabczańskim parku, a uczniowie klas pierwszych pojechali do pracowni garncarskiej. Celem tej wizyty było poznanie zanikającego już w naszym regionie zawodu garncarza. Dzieci przyglądały się jak na specjalnym kole glinianym bryłom nadaje się kształty miseczek, dzbanków, kubków, świeczników, a potem wypala w piecu i zdobi. Na koniec uczniowie kupili sobie pamiątkowe gliniane przedmioty. Po warsztatach garncarskich zadowoleni z udanej wycieczki wróciliśmy do szkoły.