"Śniadanie daje moc"

AKCJA „Śniadanie daje moc” w Szkole Podstawowej w Łętowni – w ramach realizacji programu edukacyjnego.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy początek każdego dnia!

Program „Śniadanie Daje Moc” to jedno z działań w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które nakierowane jest na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce oraz edukację najmłodszych, a przy tym angażuje rodziców i nas - nauczycieli w kwestii prawidłowego żywienia dzieci.

Najważniejsze cele programu:

1) Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka;

2) Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Z tego powodu, 8 listopada 2022 r., uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz z wychowawcami i rodzicami, wzięli udział w tej akcji.
Zależy nam, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. A niestety, nadal wiele dzieci nie jada pierwszego i drugiego śniadania.
Udział w akcji, pozwolił miło, zdrowo i „smacznie” spędzić czas z rodzicami, bowiem przygotowania do akcji rozpoczęły się już w domu rodzinnym dziecka.
Dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły projekty swoich zdrowych, kolorowych i smacznych kanapek.

Pamiętajmy zatem o ważnej roli, jaką pełni śniadanie w rozwoju naszych dzieci
i nie pozwólmy, aby wychodziły bez niego do szkoły!

Tak jak samochód nie pojedzie bez paliwa, tak nasze dzieci nie będą miały energii do nauki i koncentracji, a nawet chęci do zabawy!