Bieg po zdrowie

„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Działania profilaktyczne zwłaszcza przeciwdziałanie nałogom – palenia papierosów, sięgania po alkohol i narkotyki, są ważnymi zadaniami stojącymi przed dorosłymi zwłaszcza w odniesieniu do środowiska rodzinnego i szkolnego. Grupa, do której skierowany jest program, to dzieci w IV klasie szkoły podstawowej (grupa wiekowa 10 – 11 lat), wkraczające w trudny okres dojrzewania, najbardziej zagrożone zgubnym wpływom.

Główne cele programu:

- opóźnienie i zapobieganie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,

- pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,

- zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności dzieci.

Założenia programu "Bieg po zdrowie":