Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w naszej Szkole

W tym roku nasza Szkoła realizuje założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Do najważniejszych zadań należy zakup nowości czytelniczych oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej.

"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Ze względu na skalę oddziaływania jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Za Priorytet 3, czyli zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych, odpowiada Ministerstwo Edukacji i Nauki. Umiejętność czytania ze zrozumieniem warunkuje aktywny udział w życiu społecznym oraz determinuje sposób radzenia sobie ze zmianami na rynku pracy. Wzmocnienie czytelnictwa wśród najmłodszych jest więc inwestycją w ich kompetencje społeczne. W ramach Priorytetu 3, szkoły będą mogły starać się o dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych lub wyposażenia bibliotek."

Najważniejszym etapem jest dla czytelników zakup nowości, ich opracowanie i udostępnienie. W bibliotece zostało wyznaczone specjalne miejsce, gdzie prawie codziennie znajdziecie garść nowych książek. Zachęcamy do wypożyczania!