Edukacja wczesnoszkolna

Szanowni Państwo!

Dzieci będą na bieżąco otrzymywać informacje o zakresie zadań do wykonania poprzez grupę klasową na facebooku.

16.03

Na każdy dzień dostaniecie zadania do wykonania, karty pracy, testy, wypracowania itd. Po powrocie do szkoły prace będą ocenione.

Temat dnia do zeszytu: Technika na co dzień.

Tekst M. Strzałkowskiej " Niespodzianka" P. str. 40, Ćw. str. 43,44,45. Ćwiczenie językowe. Utwórz nowe wyrazy z liter wyrazu ;NIESPDZIANKA. Wyrazy ułóż w kolejności alfabetycznej i zapisz w zeszycie.

Podręcznik str. 20, ćwiczenia s. 22 i 23.

Wychowanie. fizyczne - ćwiczenia zręcznościowe z małą piłeczką, misiem, woreczkiem (slalomy, podskoki, rzuty do celu, skłony, przysiady itd.)

Praca plastyczna. "Sprzątam swój pokój" wykonana kredkami i pisakami

17.03

Temat dnia: Ja się na tym znam. Temat do zeszytu; Utrwalamy wiedzę.

Zad1. Z tekstu „ Kłopotliwe śmieci’ wybierz zdanie oznajmujące, przekształć w zdanie pytające i rozkazujące. Wykonaj pojemnik na zużyte baterie. Ćw. 2 str. 41 (P)
Ćwiczenia: karta pracy „Sprawdzam siebie” str. 46 i 47.

Matematyka; Temat do zeszytu: Mnożenie liczby jednocyfrowej przez dwucyfrową.

Pamiętaj o prawie rozdzielności mnożenia względem dodawania. (Stosuj umowne „widełki” to ułatwi Ci liczenie). Podręcznik str.22, Ćw. Str. 26

Dzisiaj na WF zabieramy paski od spodni lub sukienek i ćwiczymy jak z szarfami. Prowadzicie rozgrzewkę więc ćwiczenia wymyślajcie samodzielnie, pochwalicie się pomysłami na lekcjach. Dodatkowe zadania to testy. Mogą być przepisane do zeszytu. Czas na wykonanie daję Wam do końca tygodnia.

DO DZIEŁA!!!

18.03

Matematyka; Temat do zeszytu: Mnożenie liczb w zakresie 100 – mendel i tuzin.

(Tuzin już znamy, mendel to 15 sztuk, informacje znajdziesz w podręczniku).

Podr.  str.23, Ćw. Str. 27

J. polski; Temat do zeszytu. Wycieczka do muzeum online.

Tekst informacyjny – „zaproszenie do galerii sztuki”. Po przeczytaniu wykonaj zadanie 4 i 5

Zad. 4 Ułóż na stole kilka przedmiotów: np. dzbanek, kubek, jabłko. Usiądź w odległości  2m z ołówkiem i naszkicuj to co widzisz, następnie pomaluj rysunek kredkami. Możesz zastosować różne odcienie tej samej kredki. Taki gatunek malarstwa to – martwa natura. (Prace możesz umieścić na naszej stronie).

Wyszukaj w Internecie dowolną galerię sztuki, obecnie są udostępnione do wirtualnego zwiedzania, obejrzyj eksponaty, następnie wykonaj zad. 5 wpisz jaką galerię, czy muzeum odwiedziłeś.

Ćwiczenia, karty pracy, str.48, 49, 50. (Ćwiczenie 1 nie zapisujemy w zeszycie, jest w obecnej sytuacji nieaktualne).

Wychowanie fizyczne na podwórku. Jeśli jesteś zdrowy i możesz wychodzić baw się organizując tor przeszkód.