"Śniadanie daje moc"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

8 listopada – Dzień Śniadanie Daje Moc, obchodzony jest w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
W ramach projektu „Śniadanie daje moc” również w naszej szkole uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami 8 listopada przygotowali wspólne, pełnowartościowe śniadanie. Było kolorowo, pysznie, a przede wszystkim zdrowo. Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda.

Najważniejsze cele programu:

1. Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
  2. Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.