Superkoderzy_2022-2023

Nasza szkoła od września 2022 r. dołączy kolejny raz do #SuperKoderów!

#SuperKoderzy to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 4–8 szkół podstawowych. To nauka podstaw programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości.

Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Dzieci uczą się kodowania nie tylko na informatyce, ale też na innych lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych. Jest też moduł dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nowe kompetencje zyskują także nauczycielki i nauczyciele, a szkoły grant na zakup sprzętów.

Szkoły w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z czternastu ścieżek tematycznych, a każda to materiały na co najmniej dziesięć lekcji opracowanych zgodnie z podstawą programową. Placówka dostaje dofinansowanie na zakup sprzętu multimedialnego i potrzebnych materiałów.

W naszej szkole  realizujemy ścieżkę "3Wymiar matematyki", w której  chcemy pokazać SuperKoderkom i SuperKoderom użytkowy i wszechstronny charakter matematyki. Zaprezentujemy, jak można wykorzystać umiejętności nabyte na lekcjach matematyki do projektowania obiektów trójwymiarowych. Przejdziemy drogę od prototypu do fazy testów, kończąc na gotowym produkcie stworzonym z wykorzystaniem drukarki 3d.

Chcemy być widoczni - odbieramy koszulki

Fundacj ORANGE ufundowała dla każdego #Superkodera i #Superkoderki koszulkę, notatnik z długopisem oraz smycz. Wszystkie te gadżety uczniowie chętnie prezentują na zajęciach oraz na szkolnych korytarzach.
Czytaj więcej o: Chcemy być widoczni - odbieramy koszulki