Święto Patrona Szkoły

18 maja 2022 r. odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość – Święto Patrona Szkoły, Jana Pawła II. Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą , którą odprawił proboszcz ks. Stefan Stypuła.  Po Mszy Św. pan dyrektor w swoim wystąpieniu podkreślił rolę jaką odgrywa Patron naszej szkoły Jan Paweł II w życiu każdego z nas. Następnie zaprosił wszystkich do obejrzenia dramatu Karola Wojtyły powstałego w latach 1944-1950 „Brat naszego Boga” w wykonaniu uczniów klasy 6 i 7 pod opieką pani Beaty Mizery. Spektakl przedstawiał losy polskiego powstańca, malarza i zakonnika św. brata Alberta Chmielowskiego.

Po części artystycznej wszystkie klasy I-III brały udział w turnieju dotyczącym postaci Jana Pawła II oraz grze terenowej (wiedza, ekologia, sport, muzyka). Podczas tych uroczystości został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Sceny z życia Jana Pawła II”, a autorzy najpiękniejszych prac otrzymali dyplomy.
Radzie Rodziców bardzo dziękujemy za pyszne kremówki, a opiekunom Spółdzielni Uczniowskiej za słodycze:)

Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z osobą Jana Pawła II nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.