Wielkanocny List od Przyjaciela 2024

W marcu 2024 roku uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w Świątecznej Akcji Charytatywnej pt. „Wielkanocny List od Przyjaciela 2024”, która została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Pro Salute” z Białegostoku.

Uczniowie, którzy uczestniczyli w tym przedsięwzięciu mieli za zadanie wykonać własnoręcznie pocztówkę świąteczną i napisać życzenia wielkanocne. Następnie trzeba było zrobić zdjęcie takiej pracy lub skan i wysłać do Stowarzyszenia „Pro Salute” z Białegostoku.

Celem akcji było pokazanie, że dzieci z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku mają w nas przyjaciół, którzy myślą o nich i wierzą w ich wyzdrowienie.

Do podopiecznych Stowarzyszenia ,,Pro Salute’’ należną między innymi dzieci z dystrofią mięśniową, czyli chorobą dziedziczną mięśni, która objawia się zmianami patologicznymi we włóknach mięśniowych oraz tkance łącznej. Choroba ta rozwija się w ciągu pięciu do piętnastu lat i powoduje rozległy zanik tkanki mięśniowej oraz niedowład mięśni, który uniemożliwia chodzenie.

Bardzo dziękujemy Uczniom, którzy zaangażowali się w akcję.