Wycieczka do Ojcowa i Pieskowej Skały

W Krainie Białych Skał…

10 października uczniowie klas VI wybrali się na wycieczkę do Ojcowa i Pieskowej Skały.

Pełen atrakcji dzień rozpoczęli zwiedzaniem Jaskini Wierzchowskiej- drugiej pod względem długości groty na Wyżynie Krakowsko- Częstochowskiej, w której podziwiali setki nietoperzy i pająków.

W podziemnej komnacie pełnej stalaktytów, stalagmitów i stalagnatów,  spotkali pierwotnie zamieszkującego tam  człowieka, który opowiedział im swoją historię i zdradził tajemnice tego niezwykłego miejsca.

Następnie udali się do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie podziwiali ruiny zamku, Bramę Krakowską oraz Źródełko Miłości.

Po spacerze malowniczą Doliną Prądnika, zwiedzali ekspozycję Parku Narodowego, obrazującą ciekawą faunę i florę tej okolicy.

Na zakończenie uczniowie odwiedzili Pieskową Skałę, gdzie zwiedzili zamek i podziwiali majestatyczną Maczugę Herkulesa.

Zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii, z plecakami pełnymi cudownych wspomnień  wrócili do domu.