Kiermasz książek

W przedświąteczny wtorek, 17 grudnia 2019 r. Mały Samorząd przeprowadził świąteczny kiermasz książek. Akcję zainicjowała uczennica klasy III b Natalia Barglik. Nasza koleżanka zaproponowała aby zebrać od uczniów takie książeczki, które już dobrze znają, które przeczytali pewnie nie raz i są im już niepotrzebne.  Akcja przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dzieci, za zgodą rodziców, przyniosły mnóstwo książeczek w bardzo dobrym stanie. Założeniem zorganizowanego kiermaszu było nie tylko nadanie drugiego życia już przeczytanym książkom ale również świąteczna pomoc. Egzemplarze można było nabywać za symboliczną kwotę. Wszystkie rozeszły się jak świeże bułeczki! "Nowe" książeczki już cieszą swoich nabywców. Całkowity zysk z kiermaszu został przeznaczony na akcję charytatywną dla Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera, organizowaną w naszej miejscowości. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy miłej lektury!