#OREWJUSZCZYNWYJATKOWASKARPETKA

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa ponieważ wada genetyczna powodująca Zespół Downa związana jest z występowaniem w 21 parze trzeciego chromosomu - stąd 21 marca. Kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem światowego Dnia Zespołu Downa ponieważ chromosom ten ma kształt skarpetki. Ich różnorodność i wielobarwność są wyrazem tolerancji i znakiem, że mimo odmienności osoby z tą chorobą mogą w pełni cieszyć się życiem.

W związku z organizowaną przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Juszczynie akcją pod hasłem: „Wyjątkowa skarpetka” wszystkie dzieci z klas O-III naszej szkoły wzięły się z wielkim zaangażowaniem do pracy na znak tolerancji i integracji z osobami z Zespołem Downa. Dzieci wykonały 96 m 50 cm sznura skarpetek.  PIĘKNIE!!!

#OREWJuszczynWyjatkowaSkarpetka