Weź udział w akcji "Czytam z Mamą, czytam z Tatą"

Serdecznie zachęcam uczniów klas I-III wraz z rodzicami do udziału w akcji Czytam z Mamą, czytam z Tatą, organizowanej przez bibliotekę oraz wychowawczynie najmłodszych klas.

Łętownia, 20 listopada 2015 r.

Szanowni Państwo,

gorąco zachęcam do udziału w programie „Czytam z Mamą, czytam z Tatą”, organizowanym przez Bibliotekę Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łętowni. Podstawowym celem programu jest wyrabianie nawyku czytania i umiejętności słuchania oraz pogłębienie więzi między dorosłym i dzieckiem. Zadaniem  Rodzica jest słuchanie lub codzienne czytanie dziecku przez co najmniej 10 minut wybranego utworu z kanonu literatury dziecięcej. Dzieci otrzymają dzienniczki,  do oznaczania „uśmieszkiem” dni, w które udało się zrealizować  cel akcji. Włączenie się do programu może przynieść same korzyści dzieciom, znacząco przyczyniając się do ich wszechstronnego  rozwoju. Pamiętajmy również o tym, że „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Proszę o rzetelne wypełnianie przez dzieci  dzienniczka; brak uśmieszków lub mała ich ilość nie grożą żadnymi konsekwencjami. Czytajmy z przyjemnością i dla przyjemności.

Książki mogą pochodzić z własnych zbiorów jak i spośród znajdujących się w domowej biblioteczce, czy bibliotece publicznej. Szczególnie zachęcam do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki, do której zapraszam zarówno dzieci jak i Rodziców.

Joanna Kosek

nauczyciel bibliotekarz