Bożonarodzeniowe jasełka w Zespole Szkół

Jak co roku w ten najpiękniejszy i niezwykły czas świąt Bożego Narodzenia uczniowie Zespołu Szkół w Łętowni,  należący do koła regionalnego prowadzonego przez Panie mgr: Marię Szczechurę oraz Teresę Wicher, przygotowali i 22 grudnia przedstawili całej społeczności szkolnej piękne, pełne magii i czaru jasełka.

Miały one wyjątkowy charakter, gdyż na ich oprawę złożyła się oryginalna muzyka i teksty kolęd oraz pastorałek samej ziemi łętowskiej. Wykonane przez młodych artystów, przy akompaniamencie  akordeonu rewelacyjnie opanowanego przez Mateusza Słoninę, ucznia trzeciej klasy gimnazjum, wprowadziły wszystkich w niezwykłą atmosferę obcowania z Dzieciątkiem Jezus. Gra aktorska przypominająca widzom biblijną historię przyjścia na świat Bożej Dzieciny, piękne regionalne stroje oraz scenografia, na którą złożyły się przede wszystkim oryginalna szopka i pałac Heroda, dostarczyły wszystkim zebranym niezapomnianych wrażeń artystycznych. Ci zaś docenili występujących oraz pracujących nad widowiskiem gromkimi brawami.

Dziękujemy i gratulujemy!

Społeczność łętowska miała również okazję podziwiać występ młodych artystów. Tym razem w niedzielę 27 grudnia w kościele parafialnym p. w. św. app. Szymona i  Judy Tadeusza. Atmosfera świątyni jeszcze dodała blasku niezwykłemu występowi, co podkreślili licznie zgromadzeni widzowie.

Fotoreportaż - grudzień 2015r.