Międzyklasowy Konkurs Kolęd i Utworów Świątecznych

Juz po raz trzeci w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Konkurs Kolęd i Utworów Świątecznych, który przebiegał w dwóch etapach, w których każda klasa wykonała dwa utwory muzyczne o tematyce świątecznej:

- klasy szkoły podstawowej zaprezentowały jeden utwór w języku polskim, a drugi w języku angielskim;

- klasy gimnazjalne przygotowały jeden utwór w języku angielskim, drugi w języku niemieckim.

Ocenie podlegało:

- zaangażowanie zespołu klasowego,

- aranżacja muzyczna,

- oprawa artystyczna,

- wykonanie,

- choreografia,

- poprawność językowa w przypadku utworu obcojęzycznego.

Jak widać oprócz pieknego wykonania, należało również zwrócić uwagę na elementy dekoracji, ruchu scenicznego,poprawność językowa oraz zaangażowanie każdego ucznia w klasie. Ponieważ celem konkursu było nie tylko zapoznanie (lub przypomnienie) z utworami świątecznymi, zwłaszcza w języku angielskim i niemieckim, jako elementu obyczajowości świątecznej krajów posługujących się tymi językami; ale przede wszystkim zaproszenie wszystkich członków klasy do wspólnego zrealizowania tak skromnego, świątecznego projektu, jakim było wspólne, świąteczne wystąpienie.

Punkty zdobyte przez poszczególne zespoły zostały wliczone do konkursu o miano najlepszej klasy w szkole. W świąteczny nastrój wprowadziły nas polskie kolędy i piosenki, takie jak:" Przybieżeli do Betlejem", "Bosy Pastuszek", "Świeć Gwiazdeczko". Wśród angielskich utworów pojawiły się oczywiście:" Merry Christmas"," We Wish You a Merry Christmas", "Jingle Bells". Natomiast w języku niemieckim zostały wykonane: "Stille Nacht", "Kling, Glöckchen, klingelingeling", "Schlittenfahrt".

Zwycięzcami zostały klasy 4a i 5a w szkole podstawowej oraz IA w gimnazjum.

GRATULUJEMY!

Fotoreportaż - grudzień 2015r.