Wielka Liga Czytelników - podsumowanie szkolnego etapu

Zakończył się szkolny etap WLC. Uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe nagrody i drobne upominki podczas Święta Wiosny.

Najwyższy czas na podsumowanie szkolnego etapu  Wielkiej Ligi Czytelników. Na początek dane statystyczne:
 W czytelniczych zmaganiach wzięło udział   siedemdziesięcioro uczniów naszej szkoły. Klasy I-III to 45. uczestników. 25. Rywalizowało w kategorii klas IV-VI. Do finału szkolnego zakwalifikowali się ci uczniowie, którzy prawidłowo rozwiązali dziesięć testów. W klasach młodszych z tym zadaniem poradziło sobie 19. uczniów, w starszych zaś 9. Wszyscy zakwalifikowani wzięli udział w szkolnym finale, który odbył się w poniedziałek, 6 marca. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące następujących lektur:

-klasy I-III – Maria Kruger „Witaj Karolciu!”,

-klasy IV-VI – Roald Dahl „Charlie i fabryka czekolady”.

Obydwa testy zostały opracowane przez organizatorów konkursu. Ich rozwiązanie wymagało naprawdę doskonałej pamięci lub co najmniej kilkukrotnego przeczytania książki.  Wszystkim finalistom gratulujemy – świetnie sobie poradziliście. Wśród uczestników znalazły się osoby, które uzyskały doskonały wynik ponad 90. punktów.

Do kolejnego etapu zakwalifikowały się drużyny w składzie:

- reprezentacja klas I-III:

• Natalia Brutanek klasa II a,
  • Milena Oleksy klasa II b,
  • Karolina Szeliga klasa III b.

- reprezentacja klas IV-VI:

• Karol Ciurej klasa IV a,
  • Łucja Kosek klasa V a,
  • Wojciech Hanusiak klasa VI b.

Drużyny te przygotowują się do rejonowego półfinału, który odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. Trzymajcie kciuki!