Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej

We czwartek, 12 października 2017 roku, w Toporzysku odbyły  się uroczyste obchody Dnia K.E.N. Na ten szczególny dzień zostali zaproszeni: Pan wójt Gminy Jordanów, mgr inż. S. Pudo, Pan wizytator, mgr Z. Ormaniec, przewodniczący Rady Gminy Jordanów, Pan mgr A. Kawula, dyrektorzy szkół, przedszkoli, nauczyciele oraz uczniowie.

Uroczystość poprowadziła Pani mgr A. Majchrzak, która na wstępie przywitała zebranych gości oraz poprosiła Panów wójta i przewodniczącego R.G. o wręczenie uczniom stypendium za wybitne osiągnięcia edukacyjne, artystyczne i sportowe(wśród nich znalazły się: nasze uczennice-Anna Miernik, Martyna Majda oraz absolwentka – Joanna Wicher). Po krótkiej przemowie Pana Stanisława Pudo zebrani mieli okazję obejrzeć fantastyczny spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów S.P. oraz G. w Toporzysku pod kierunkiem ich opiekunów. Ta część artystyczna wywarła tym większe wrażenie, iż miała miejsce na pięknej scenie nowej sali teatralnej.

Po części artystycznej zabrali głos Pan wójt oraz Pan wizytator, a następnie zostały wręczone nauczycielom akty nadania stopni awansu zawodowego-mianowanego oraz dyplomowanego-jak również dyrektorom i nauczycielom- okolicznościowe nagrody za pracę dydaktyczno-wychowawczą. Ponadto dyrektor S.P. w Wysokiej-Pan mgr S.Madoń został wyróżniony za czterdziestoletni wkład w edukację.

Miłe spotkanie stało się piękną chwilą docenienia wszystkich Pracowników oświaty za Ich trud wychowania i nauczania młodego pokolenia.

Dzień K.E.N. w naszej szkole.

Jak co roku obchodziliśmy w naszej placówce Dzień K.E.N. połączony z Dniem Samorządności. Nasi najstarsi uczniowie (III kl.G.) wcielili się w tym dniu w rolę pedagogów, prowadząc za nich zajęcia.

Finałem obchodów była uroczysta akademia przygotowana pod kierunkiem Pań mgr Marii Szczechury, mgr Anny Bruzdy oraz mgr K.Dyrcz, w czasie której uczniowie przekazali nauczycielom i pracownikom  w formie koncertu życzeń piękne życzenia i podziękowania muzyczno-taneczne za naukę, wychowanie i opiekę.