Pasowanie na ucznia i czytelnika

29 października 2012r. to pamiętna data dla uczniów klas pierwszych.

W tym dniu w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łętowni odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

Punktualnie o godz. 9.00 przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego powitały przybyłych gości : pana i panią dyrektor, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitały bohaterów uroczystości – uczniów klas I, którzy zaprezentowali program artystyczny „jesteśmy już uczniami”. Wspierani przez wychowawczynie Małgorzatę Firek i Ewę Wiśniewską, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy szkoły.

Pasowanie na ucznia „ołówkiem” , którego dokonał p. dyrektor Andrzej Książek – było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klas I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Szczęśliwi uczniowie przyjęli życzenia i prezenty ufundowane przez rodziców.

Jak co roku uzupełnieniem uroczystego pasowania na ucznia było przyjęcie  uczniów klas pierwszych w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

(Październik 2012r.)

Pierwszoklasiści przybyli do biblioteki w towarzystwie wychowawczyń oraz rodziców. Pani bibliotekarka z pomocą Książkowych Ludków (uczniowie kl. IA ) wprowadziła nowicjuszy w arkana bibliotecznej magii. Dzieci uczestniczyły w urodzinowym przyjęciu Kopciuszka, podczas którego dowiedziały się jakie zasady panuję w bibliotece. Uczniowie wysłuchali również próśb książek i obiecali dbać o woluminy wypożyczone z biblioteki. Na koniec najmłodsi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek przygotowane przez panią mgr  Katarzynę Dyrcz. Każdy uczeń klasy pierwszej wypożyczył w tym dniu swoją pierwszą książkę. Mamy nadzieję, że odtąd będą oni najwierniejszymi czytelnikami naszej biblioteki.

Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.