Edukacja wczesnoszkolna

Plan na 23 i 24 marca 2020r.

23.03

Bądźmy dobrymi Polakami, wykonujmy swoją pracę rzetelnie i sumiennie, to nasze zadanie.

Temat dnia: Cudze chwalicie, swego nie znacie. Temat do zeszytu: Wędrówki bliskie i dalekie

Dzisiaj praca z mapą. Myślę, że nie będzie z tym kłopotu, w naszej klasie często wiszą mapy, Wy lubicie na nich wyszukiwać wskazane miejsca.  Przypomnijcie sobie cechy krajobrazów różnych regionów Polski: POMORZE, GÓRY, MAZURY , ŚLĄSK itd.

Przeczytaj tekst informacyjny o regionach w podręczniku na str.48 i 49, a następnie wykonaj ćwiczenia od 1 – 3, do ćwiczenia 3 uzupełnij do zeszytu tekst z lukami.

Łętownia – wieś położona na …………………… Polski,  w województwie…………………, w powiecie………………. , w gminie…………………… . Leży na wysokości około… m n.p.m. w dolinie rzeki …………. . Łętownia zajmuje obszar ………….  .Miejscowość liczy ok. ……………. mieszkańców.

(Dane do tekstu  wyszukaj w Internecie).

Obowiązują jeszcze ćwiczenia; 4,5,6 i 7

Ćwiczenie 4 str. 56; łączymy zdania pojedyncze w zdania złożone za pomocą spójników, wykonaj do zeszytu zgodnie z podanym przykładem.

Kto lubi kodowanie?  Wykonaj ćwcz.5 , ( strzałka skośna; idź po przekątnej, pierwsza litera zaznaczona, pierwsza strzałka oznacza drugą literę wyrazu).

Ćwiczenie 6, tworzymy przymiotniki od rzeczowników; np. (co?) bursztyn, (jaki?) bursztynowy, (co?) pole, (jaki?) polny

Ćwiczenie 7 nie sprawi Ci kłopotów, byliśmy na wycieczce w Ojcowie możesz na tej podstawie napisać program wycieczki  wykorzystując wyrazy z ramki.

Matematyka.  Zadania złożone i sprawdzenia, nadal stosujemy rozdzielność. Ćwiczenia str. 29 i 30

Jeśli napotkasz trudności z zadaniami proszę o kontakt.

W poniedziałki mamy wychowanie fizyczne.

Zadaj nam jedno ćwiczenie, napisz w komentarzach, wykonamy to ćwiczenie 10x.

1. Zrób 10 przysiadów! (Ja już zrobiłam).

ZACZYNAMY!!!.

24.03

Swoją postawą dajemy innym dobry przykład.

Zadania na wtorek. Język polski:  Dzień odkrywców, Temat:  Powtórki gramatyczne i ortograficzne.  Podręcznik str. 47

Przeczytaj uważnie wyrazy z ramek, co zauważyłeś? ( pierwsza i druga ramka to rzeczowniki, trzecia to czasowniki, a czwarta to przymiotniki) na tej podstawie wykonaj ćwicz. 2.

Przeczytaj tekst pt. „Muzea dla wszystkich”, podręcznik str. 50

Wykonaj do zeszytu TEST WIEDZY O MUZEUM wybierając tylko prawidłowe odpowiedzi.

A. Eksponat to:

1. Przedmiot ustawiony w biblioteczce.

2. obrazek umieszczony w gazetce.

3. Przedmiot wystawiony na pokaz w muzeum.

4. Przedmiot wystawiony na sprzedaż.

B. Muzeum to:

1. Budynek, do którego nie można wchodzić.

2. Budynek, w którym wystawione są zbiory.

3. Sklep, w którym można kupić stare przedmioty.

4. Warsztat, w którym naprawia się stare sprzęty.

C. Kustosz to:

1. Osoba, która sprzedaje bilety do muzeum

2. Pracownik muzeum, który opiekuje się zbiorami.

3. Przewodnik po muzeum.

4. Wyjątkowo cenny eksponat.

D. Zbiory muzealne to;

1. Zbiórka ubrań na rzecz potrzebujących.

2. Kolekcja wszystkich przedmiotów mających wartość historyczną.

3. Duże skupisko ludzi.

4. Wystawa prac dzieci.

Wspólnie odwiedziliśmy Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem. Namaluj w zeszycie jeden z oglądanych eksponatów. (Możesz obejrzeć jeszcze raz w Internecie).

Ćwiczenia, karty pracy -  str. 58 i 59

Matematyka:  Nadal utrwalamy wiedzę, zadania od 6 do 10 str.26 (P), temat do zeszytu; Zadania rozmaite.

Zadania są proste ale zmuszają do myślenia, możesz ułatwić sobie rysując ilustracje.

Mała podpowiedź do zad.10 – (Jeśli potrafisz sam nie czytaj; „dwie doby to ile godzin? Ile razy 16 godz.  zmieści się w dwóch dobach? Ile to litrów wody?”). Ćwiczenia: Pomyślę i rozwiążę str.31

Jeśli napotkasz trudności proszę o kontakt.

PRACUJEMY!!!