Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski  Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji zostały przeprowadzone zajęcia czytelnicze dla oddziału przedszkolnego. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca w bibliotece, czym różni się biblioteka od księgarni oraz zapoznali się z zasadami korzystania z wypożyczalni. Dzieci z zainteresowaniem oglądały różne książki: dla młodszych i dla starszych, picturebooki, a nawet książki  pisane alfabetem Braille'a. Przedszkolaki wykazały się doskonałą pamięcią i refleksem, podczas krótkiego  quizu o bibliotece. Na zakończenie dzieci wysłuchały opowiadania " Spotkanie" z książki Wojcecha Widłaka " Pan Kuleczka. Spotkanie", podzieliły się wrażeniami z lektury i na pamiątkę otrzymały naklejki, które mają ich zachęcać do codziennego sięgania po książki.  Chętni zerówkowicze wypożyczyli książki do domu.

Ten dzień świętowali również uczniowie z klas I-III, którzy, jak co roku, przystąpili do udziału w akcji " Czytajmy dzieciom". Przypomnimy tylko, że innowacja polega na rozpoczynaniu zajęć od dziesięciu minut głośnego czytania wybranej książeczki.

Wszystkim uczniom życzymy odnajdywania w bibliotece samych fascynujących lektur!