Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymują wyjątkowe „wyprawki czytelnicze”. Więcej informacji o akcji można znaleźć pod adresem http://wielki-czlowiek.pl/ .

Akcja ta rozszerzona jest na młodsze dzieci, które korzystają z bibliotek publicznych oraz uczniów klas pierwszych. Wczoraj  książki otrzymały nasze dzieci. To bardzo interesujące i pięknie wydane  „ Pierwsze czytanki”, przygotowane przez Instytut Książki. Egzemplarze te są od dziś własnością każdego dziecka. Do wydawnictwa dołączona jest broszura „ Książką połączeni” , przeznaczona dla rodziców. Można tu znaleźć nie tylko informacje o wartości wspólnego czytania, czy pokonywaniu trudności związanych z nauką tej umiejętności, ale też ciekawe pomysły na wykorzystanie „Pierwszych czytanek” do wspólnej zabawy. Zachęcam do lektury i dorosłych, i dzieci.

Wręczenie książek odbyło się przy okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Pierwszaków odwiedził miś. Dzieci poznały książki
o misiach, które mogą znaleźć w szkolnej bibliotece. Dodatkowo, dla chętnych uczniów, został ogłoszony konkurs na mini książeczkę. Dzieci otrzymały puste mini-książeczki, wymyślały tytuły do swoich opowieści. Jeżeli ktoś zechce kontynuować tą zabawę, może gotową książkę przynieś do biblioteki do 9 grudnia. Prace zawisną na wystawie, a najciekawsze zostaną nagrodzone.