Niezwykła uroczystość w społeczności łętowskiej

29 listopada 2022 roku w Łętowni miało miejsce niecodzienne wydarzenie z udziałem osobistości: wojewody małopolskiego, Łukasza Kmity, władz Gminy Jordanów z wójtem Arturem Kudzią na czele , ks. Proboszcza Parafii św. Apostołów Szymona Judy Tadeusza, Stefana Stypuły, ks. wikariusza Rafała Salawy oraz zaproszonych gości.

Niedawno z inicjatywy tutejszych władz przybyła do Łętowni  rodzina repatriantów  z Kazachstanu. Małżeństwo z trójką dzieci otrzymało do dyspozycji od władz gminy  mieszkanie w tutejszym Ośrodku Zdrowia. Z tym pięknym gestem związana była dzisiejsza uroczystość poświęcenia lokalu.

Znamienici goście przybyli również do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II, gdzie podjęło naukę dwoje starszych dzieci. Dzięki funduszom Gminy Jordanów i pozyskanym dodatkowym środkom placówka została rozbudowana o nowe skrzydło i przekształcona w Zespół Szkolno-Przedszkolny. W dniu dzisiejszym nowy obiekt został poświęcony przez ks. proboszcza tutejszej parafii. Przybyli mieli okazję zwiedzić nową część, (m.inn. sale oddziału przedszkolnego, stołówkę, bibliotekę, szatnie), po której oprowadzili gości gospodarze placówi-dyrektor, Pan Andrzej Książek oraz wicedyrektor  Pani Dorota Przybyś.

Uroczystość trwale wpisała się w historię Zespołu Szkolno-Przedszkonego w Łętowni oraz całej miejscowości.