Nadchodzi magiczny czas Bożego Narodzenia…

Okres Bożego Narodzenia to czas niezwykły, pełen radości, nadziei, serdeczności, ale i refleksji. To okres, który pomaga nam świadomie pielęgnować zwyczaje i rytuały. Należą do nich, między innymi, Jasełka. Wywodzące się ze średniowiecznej tradycji widowisk o tematyce religijnej, odgrywane były przez żaków lub członków bractw kościelnych, by później rozpowszechnić się w całych społecznościach. Jasełka są związane z Panem Jezusem złożonym w żłobku, czyli w jasłach-stąd utrwalona nazwa „Jasełka”.

Historia narodzenia Chrystusa stała się tematem pięknego widowiska przygotowanego przez uczniów klas piątych naszej szkoły. 21 grudnia 2022 r. społeczność szkolna mogła poczuć świąteczny nastrój, oglądając bożonarodzeniową historię i słuchając pięknych kolęd oraz pastorałek.

Niezwykły nastrój podkreślały niecodzienne stroje młodych aktorów, bożonarodzeniowa dekoracja sceny. Uczniowie wcielili się w najświętszą rodzinę, anioły, góralki, górali, owieczki i trzech króli niosących dary Dzieciątku.

Finałowym akcentem stało się przekazanie przez harcerzy betlejemskiego światełka oraz wzajemne życzenia, przede wszystkim pokoju i miłości w tak trudnych czasach.