Dzień Patrona - klsy 4 - 8

18 maja 2023 roku nasza szkoła tradycyjnie upamiętniła rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II, patrona placówki. Obchody 103 rocznicy odbyły się pod hasłem: „Dziś niech przemówią Jego słowa”.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św., w której wzięli udział dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy, rodzice oraz uczniowie. Następnie uczniowie klasy 6a, pod kierunkiem Pani mgr Doroty Platy, przedstawili piękną akademię w treści nawiązującą do naszego Wielkiego Rodaka. Pieśni, wiersze, wspomnienia stały się ważnym akcentem tego spektaklu. Również pozostali uczniowie mieli okazję włączyć się w tę uroczystość prezentując, wcześniej przygotowane, transparenty/plakaty zawierające słowa Jana Pawła II oraz śpiewając piosenki/pieśni związane z wypisanymi słowami papieża Polaka.

Drugą część stanowiła międzyklasowa rywalizacja związana z życiem i działalnością Karola Wojtyły- Jana Pawła II w formie gry planszowej, którą przygotowały Panie mgr Joanna Ciurej oraz mgr Joanna Kosek. Uczniowie pokazali, że posiadają szeroką oraz gruntowną  wiedzę o patronie oraz potrafią się świetnie przy tym bawić.

Ten uroczysty dzień na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej.