Niezwykła wizyta.

25 września br. przybył do naszej szkoły niezwykły gość, Pan Andrzej Bargiel-polski narciarz wysokogórski (skialpinista), biegacz górski i himalaista.  Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą opowiedział swoją historię począwszy od urodzenia 18-go kwietnia 1988 roku  w  Łętowni, tamtejszą edukację w szkole podstawowej i gimnazjum, naukę w szkole średniej w Rabce, regularne treningi sportowe: jazda konno, kolarstwo górskie i oczywiście narty. Swoje pierwsze „deski” kupił od sąsiada, kiedy miał 9 lat. Już wtedy wiedział, że  będzie Jego pasja. I nie pomylił się.

Od 2013 roku Andrzej Bargiel konsekwentnie realizuje projekt Hic Sunt Leones - (łac., dosł. „tu są lwy”), w ramach którego organizuje narciarskie wyprawy wysokogórskie, których celem jest szybkościowe wejście, bez dodatkowego tlenu i zjazdy na nartach z najwyższych szczytów Ziemi. Jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach z wierzchołków K2 oraz Broad Peak.

Spotkanie z tak wybitnym sportowcem, jakim jest Andrzej Bargiel, było dla całej społeczności szkolnej niezwykłym przeżyciem. Zgromadzeni licznie uczniowie mieli okazję zadać alpiniście wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Gość wraz z ratownikami GOPR wręczyli również dyplomy najbardziej aktywnym uczniom na ściance wspinaczkowej, na której także dzisiaj mogli się powspinać pod okiem zarówno alpinisty jak i goprowców.