VI PIELGRZYMKA SZKÓŁ PAPIESKICH DO SANKTUARIUM ŚW. JANA PAWŁA II W KRAKOWIE

19 października 2023r. uczniowie klas V wraz z wychowawcami oraz Pocztem Sztandarowym Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Łętowni uczestniczyli w uroczystej Eucharystii sprawowanej w ramach VI. Pielgrzymki Szkół Papieskich do Sanktuarium św. Jana Pawła II. w Krakowie. Na początku Mszy św. kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II przypomniał, że Białe Morza związane są z młodością Karola Wojtyły, bo tu, jako student, pracował w kamieniołomie Solvay. Wtedy też rozeznawał swoje powołanie. Niech św. Jan Paweł II szczególnie wam towarzyszy w rozeznawaniu swojej przyszłości; niech was prowadzi przez waszą młodość. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa Patrona:

NIE LĘKAJCIE SIĘ! OTWÓRZCIE, OTWÓRZCIE NA OŚCIEŻ DRZWI CHRYSTUSOWI”.

Musimy naśladować odwagę, determinację w dążeniu do celu młodego Karola Wojtyły. Chcemy tak, jak on przeżywać swoje życie w pełni, zmieniać świat na lepsze, co oznacza zmianę najpierw samych siebie.

Była to kolejna Msza Św. sprawowana w intencji wspólnot szkolnych noszących imię naszego wielkiego Polaka. Wspólnie wykonywane pieśni, z ukochaną „Barką” Ojca Św. na czele, wsłuchiwanie się w słowo Boże oraz atmosfera pełna miłości, wzruszenia pozostawiły w sercach uczestników ślad na długo, na pewno przynajmniej do następnej pielgrzymki.