Pasowanie na czytelnika 2023

18 października, przy okazji uroczystego pasowania na ucznia, uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Pierwszoklasiści pojechali do biblioteki baśniowym bociągiem. Nie było to jednak łatwe zadanie, ponieważ pociąg uparcie zatrzymywał się na każdej stacji i nie chciał odjechać. Jedyną metodą wprawienia w ruch owego magicznego pociągu, było rozwiązanie zagadki. Nasi uczniowie udowodnili, że poradzą sobie w każdej sytuacji. Bezbłędnie rozwiązali wszystkie łamigłówki i bezpiecznie dotarli do drzwi biblioteki. Tu zostali  serdecznie przywitani przez mole książkowe i Królową Księgę. Ci pomocnicy bibliotekarza, wyjaśnili dzieciom zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni, zachęcili do częstego korzystania ze zbiorów biblioteki oraz pokazali, jak dbać o książki. Następnie najmłodsi uczniowie zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali piękne zakładki, wykonane przez panią Katarzynę Dyrcz oraz wklejki do zeszytu z prośbami książek. Uczniowie bardzo chętnie wypożyczyli pierwsze książki i wrócili do rodziców. Mole książkowe rozdały wszystkim dorosłym uczestnikom imprezy "List do Rodziców", promujący wspólne, głośne czytanie książek.