Nadchodzi magiczny czas Bożego Narodzenia…

Okres Bożego Narodzenia to czas niezwykły, pełen radości, nadziei, serdeczności, ale i refleksji. To okres, który pomaga nam świadomie pielęgnować zwyczaje i rytuały. Należą do nich, między innymi, Jasełka. Wywodzące się ze średniowiecznej tradycji widowisk o tematyce religijnej, odgrywane były przez żaków lub członków bractw kościelnych, by później rozpowszechnić się w całych społecznościach. Jasełka są związane z Panem Jezusem złożonym w żłobku, czyli w jasłach-stąd utrwalona nazwa „Jasełka”.

Historia narodzenia Chrystusa stała się tematem pięknego widowiska przygotowanego przez uczniów klas piątych naszej szkoły. Poprzedził je występ uczniów klasy szóstej, którzy w porywający sposób wykonali piosenkę świąteczną oraz przepiękną kolędę. 21 grudnia 2023 r. społeczność szkolna mogła poczuć świąteczny nastrój, oglądając bożonarodzeniową historię zilustrowaną fragmentami filmu religijnego i słuchając pięknych kolęd oraz pastorałek.

Niezwykły nastrój podkreślały niecodzienne stroje młodych aktorów, bożonarodzeniowa dekoracja sceny. Uczniowie wcielili się w najświętszą rodzinę, anioły, góralki, górali, owieczki i trzech króli niosących dary Dzieciątku.

Finałowym akcentem stało się przekazanie przez harcerzy betlejemskiego światełka oraz wzajemne życzenia, przede wszystkim pokoju i miłości w czasach, gdzie mają miejsce wojny i przemoc.

OGLĄDAJ JASEŁKA