Magiczny globus w technologii 360°

W dniu 5 lutego 2024 r. odbyła się kosmiczna podróż tuż pod dachem naszej szkoły, pokaz w Mobilnym Planetarium – kinie sferycznym. Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych, dzieci z klas I i II obejrzały film pod tytułem „Magiczny globus - cztery pory roku”.

W fantastyczny świat przyrody poprowadziła dzieci mała Mija - bohaterka filmu oraz jej dziadek. Dzieci na "dużym ekranie" mieli możliwość obserwacji zmian w przyrodzie w różnych strefach klimatycznych. Dzieci dowiedziały się również o faktach naukowych, takich jak: rok jest podzielony na cztery pory roku, ale pogoda nie zawsze współgra z tym podziałem, zwierzęta  i rośliny przystosowały się do zmian spowodowanych porami roku i nie mogą bez nich istnieć, a także ciekawostkę, że Ziemia kręci się wokół własnej osi, a Słońce oświetla ją z jednej strony, tworząc dzień i noc.