PROJEKT „Kompetencje – kluczowe czynniki sukcesu”

logo_projektu

Projekt realizowany jest przez Gminę Jordanów – Gminny Ośrodek Administracji Szkół i Przedszkoli w Jordanowie oraz Szkoły Podstawowe w Osielcu, Naprawie, Łętowni, Toporzysku, Wysokiej.

PROJEKT pt. „Kompetencje – kluczowe czynniki sukcesu” finansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.01 Rozwój Kształcenia Ogólnego, Poddziałanie 10.01.03 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne.

Udział w Projekcie jest bezpłatny.

Projekt realizowany jest od 1 sierpnia 2017 r. do 31 lipca 2019 r.  Całkowita wartość projektu wynosi 2.124.391,33 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w kwocie 1.805.732,63 zł oraz dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 128.608,70 zł.

Celem projektu jest kształtowanie kompetencji kluczowych u uczniów szkół z terenu Gminy Jordanów w kierunku rozwijania zainteresowań i umiejętności wpływających na poprawę efektywności pracy szkół z wykorzystaniem technologii ICT.

W ramach realizacji projektu przewidziano następujące działania:

a) Zajęcia rozwijające – dodatkowe zajęcia pozalekcyjne prowadzone metodami warsztatowymi z wykorzystaniem technologii ICT, kształtujące kompetencje kluczowe na których będą prowadzone doświadczenia i eksperymenty. Przewidziano koła przedmiotowe: matematyczne, przyrodnicze, chemiczne, fizyczne, informatyczne.

b) Zajęcia wspierające dla uczniów mających trudności - dodatkowe zajęcia pozalekcyjne prowadzone metodami warsztatowymi z wykorzystaniem technologii ICT kształcące kompetencje kluczowe mające za zadanie wspomóc uczniów w opanowaniu podstawowych umiejętności i wiedzy z matematyki, przedmiotów przyrodniczych. Wsparcie przewidziano dla uczniów, którzy posiadają określone dysfunkcje wpływające negatywnie na wyniki edukacyjne.

c) Nakładki” - dodatkowe zajęcia pozalekcyjne prowadzone metodami warsztatowymi, kształtujące kompetencje kluczowe, mające za zadanie rozwijanie zainteresowań, kształtowanie aktywnych postaw, kształtowanie umiejętności aktywnego poszukiwania dla zespołów klasowych. Przewidziano koła zainteresowań: matematyczne, przyrodnicze.

d) Programowanie - dodatkowe zajęcia pozalekcyjne prowadzone metodami warsztatowymi z wykorzystaniem technologii ICT kształcące kompetencje kluczowe z wykorzystaniem programowania.

logo_projektu