Pielgrzymka szkól papieskich do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach

17 października 2017 roku uczniowie klas siódmych naszej szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym i opiekunami –ks. Dariuszem Czapnikiem, P. Elżbietą Kowalcze oraz P. Beatą Mizerą uczestniczyli w  pielgrzymce do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach, zorganizowanej przez Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się!” wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II  i Stowarzyszeniem Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej z okazji XXXIX rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Pielgrzymkę rozpoczęła uroczysta Msza św., której przewodniczył Jego Eminencja kardynał Stanisław Dziwisz. Na wstępie przywitał On serdecznie zgromadzone szkoły noszące imię naszego wielkiego Polaka. Przy akompaniamencie muzyki góralskiej zespołu jednej z placówek wszyscy zgromadzeni wierni mogli głęboko przeżyć uroczystość modlitewną ku czci św. Jana Pawła II. Na zakończenie nabożeństwa Jego Eminencja kardynał Stanisław Dziwisz udzielił uroczystego błogosławieństwa relikwiami Jana Pawła II, zapraszając wszystkich na następne spotkanie.

Po Mszy św. pielgrzymi z ponad piętnastu szkół mieli okazję wysłuchać koncertu rapowego w wykonaniu księdza Łukasza z Wrocławia oraz zwiedzić przynajmniej część Centrum Jana Pawła II. Zostali też obdarowani plecakami z ŚDM-u i poczęstunkiem.

Pielgrzymka była niesamowitym przeżyciem dla wszystkich, którzy zdeklarowali swój udział w przyszłym roku. Zatem do zobaczenia!